O firmie
Agencja artystyczna Międzynarodowe Plenery Malarskie "GARDENS" od 2000 roku organizuje sympozja-plenery malarskie dla wybitnych artystów malarzy z całego świata. W pierwszych trzech latach organizowanym przez nią artystycznym spotkaniom patronowała Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier".

Artyści malarze skupieni w MPM "GARDENS" podczas kolejnych plenerów utrwalają na płótnach krajobrazy różnych regionów Polski (m.in. Mazur, Dolnego Śląska, Wielkopolski, Rzeszowszczyzny, Mazowsza, Podlasia), architekturę małych miasteczek i obiektów sakralnych. W kwietniu br. dotarli na Korsykę, by malować dziką przyrodę tej niezwykłej wyspy.

Ambicją założyciela "GARDENSA", Andrzeja Owczarka - artysty malarza i komisarza artystycznego jest, by te plenery były nie tylko znaczącymi wydarzeniami artystycznymi, ale także niosły w sobie ważne w życiu człowieka przesłania. By w swej istocie odnosiły się także do przeżyć duchowych, religijnych, również w aspekcie historycznym. Za takie uważa plenery poświęcone religii i kulturze prawosławia, które odbyły się w 2002 w Bielsku Podlaskim i w 2003 roku w monastyrach prawosławnych na Podlasiu (Jabłeczna, Supraśl, Grabarka, Dojlidy), a także odbywający się we wrześniu 2003 plener "Na styku kultur" w Tykocinie, poświęcony zachowanym licznym śladom kultury żydowskiej w tym urokliwym miasteczku leżącym nieopodal Białegostoku.

W grupie twórców biorących udział w plenerach MPM "GARDENS" są takie indywidualności, jak Janusz Kapusta i Stanisław Młodożeniec z USA, Mikiko Yamaguchi i Mitsuki Oshawa z Japonii, Veerle Rooms z Belgii, Marina Biełowa i Sergiej Vorobiew z Rosji, Jura Makarenko i Irena Moguczaja
z Białorusi, a także Franciszek Maśluszczak, Paweł Lasik i Beata Murawska z Polski. Podczas pleneru w Tykocinie do artystycznej rodziny dołączyły malarki z Izraela, Nili Epstein i Aviva Shemer.

Plenerom organizowanym przez MPM "GARDENS", a także wystawom poplenerowym zawsze towarzyszy duże zainteresowanie mediów, lokalnych i centralnych. Plenerowi na Korsyce patronowało "Życie Warszawy" i "Corse Matin", relacje z tego wydarzenia ukazały się też m.in. w telewizji francuskiej, a w Polsce w telewizyjnej "Panoramie" i TV Polonia. Dla tej ostatniej stacji powstanie film o plenerze "Na styku kultur" w Tykocinie.
W 2006 roku wspólnie z Ambasadą RP w Kuala Lumpur zorganizowaliśmy plener w Malezji/ w tym i na Borneo/ To nie był kraniec świata, tam nasz piękny świat bierze początek.


MPM "GARDENS" jest ponadto wydawcą katalogów i albumów, a także organizatorem aukcji i wystaw.
Ostatnio dodane obrazy
Zygmunt Miedziński
Technika: olej
Zygmunt Miedziński
Technika: olej
Zygmunt Miedziński
Technika: olej
Strona główna  |  O firmie  |  Misja  |  Aktualności  |  Plenery  |  Artyści  |  Galeria  |  Kontakt Licznik odwiedzin
© 1999-2019 Gardens. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by: 438838